portal osiedli, dzielnic i miast
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Ogrody Różane - sprawy osiedlowe » Forum » Zebranie
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Zebranie

Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4, 5    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
Malvishion 
   

Początkujacy


Dołączył: Śro Lis 21, 2012 20:24
Posty: 7
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pią Wrz 20, 2013 19:39    Temat postu: Re: Zebranie

Witam sąsiadów,

ponawiam pytanie o monitoring. Uważam, że jest to jedyne sensowne rozwiązanie.
Na naszym osiedlu doszło już do zbyt wielu uszkodzeń, a także do delikatnie mówiąc niekulturalnych zachowań niektórych osób.
O szczegółach nie chcę pisać, ponieważ ciśnienie mi skacze na samą myśl...
Niech każdy bierze odpowiedzialność za to, co robi - myślę, że monitoring może w tym pomóc.

Pozdrawiam
karla-strzeszyn 
   

Bywalec


Wiek: 42
Dołączył: Nie Mar 10, 2013 21:24
Posty: 47
Skąd: poznania

PostWysłany: Pią Wrz 20, 2013 20:56    Temat postu: Re: Zebranie

Zgadzam się z sąsiadem, monitoring na pewno by się przydał - dzisiaj znalibyśmy sprawcę uszkodzenia bramy. Poprosiłem dzisiaj panią Katarzynę z PTBS, aby przedstawiła nam oferty na wykonanie monitoringu. Pamiętam, że dostawcy mediów oferowali nam taką usługę i to obiecuję sprawdzić. Pamiętajcie jednak, że żebyśmy mogli zamontować kamerki, musimy posiadać środki - tak więc przypominam o zdeklarowaniu się na forum jaką składkę proponujecie na fundusz remontowy.
Pozdrawiam,
Maciej Fenger
ardianek1985 
   

Forumowicz


Dołączył: Wto Lis 20, 2012 23:42
Posty: 148
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pią Wrz 20, 2013 21:38    Temat postu: Re: Zebranie

ardianek1985 napisał:

A w nawiązaniu do tematu poruszanego na zebraniu - co z ochrona, monitoringiem? Coś się dzieje w tym temacie?

pytanie odnośnie monitoringu zadałem 23 sierpnia, ale jakoś nie było zainteresowania ze strony naszego "zarządu", a szkoda
bo teraz można by dorwać tego gnoja, który rozjebał brame.
BartekPN 
   

Zaglądajacy


Wiek: 33
Dołączył: Nie Lip 14, 2013 0:16
Posty: 16
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pią Wrz 20, 2013 23:50    Temat postu: Re: Zebranie

Właśnie, dlaczego przez tak długi czas od zakończenia współpracy z firmą ochroniarską nie zostało zrobione nic (lub działania nie są zauważalne?) w kwesti zwiększenia poziomu bezpieczeństwa na osiedlu?

A druga sprawa... wiadomo może kto notorycznie uszkadza (przekrzywia) lampkę (stojącą) znajdującą się przy wejściu do klatki 36K? Czy w trakcie cofania pojazdem tak trudno zachować ostrożność? Czy sprawcy tak trudno naprawić, przywrócić do stanu poprzedniego wykrzywioną lampkę?
JannWinnicki 
   

Forumowicz


Wiek: 52
Dołączył: Nie Paź 28, 2012 18:46
Posty: 104
Skąd: Poznań

PostWysłany: Sob Wrz 21, 2013 15:14    Temat postu: Re: Zebranie

Witam,

z tego co pamiętam na pierwszym zebraniu poruszaliśmy kwestię monitoringu na takiej zasadzie, że z funduszu remontowego kupujemy sprzęt,a w jednym z pomieszczeń instalujemy rejestrator obrazu.

Jeśli będziemy rozpatrywać ofertę monitoringu realizowaną przez zewnętrzną firmę, warto dowiedzieć się czy ktoś rzeczywiście monitoruje sytuację na osiedlu czy obraz jest tylko rejestrowany.

Pozdrawiam
Bronek1122 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Czw Wrz 05, 2013 21:51
Posty: 21
Skąd: Poznań

PostWysłany: Sob Wrz 21, 2013 19:32    Temat postu: Re: Zebranie

Ja jestem jak najbardziej ZA monitoringiem.\
Ochroniarz nie ogarnie całego terenu, tym bardziej, że osiedla nie można nazwać zamkniętym.
Proponuję w tej kwestii może założyć osobny wątek.

Mam kontakt z dwiema agencjami ochrony z Poznania i jednej z Konina.
Mogę poprosić o oferty.
Jeśli jest taka potrzeba, proszę o info.
karla-strzeszyn 
   

Bywalec


Wiek: 42
Dołączył: Nie Mar 10, 2013 21:24
Posty: 47
Skąd: poznania

PostWysłany: Sob Wrz 21, 2013 20:51    Temat postu: Re: Zebranie

Ochrony na osiedlu raczej nie będziemy mieli, ponieważ jest to ogromny koszt. Natomiast monitoring jak najbardziej, jednak do tego potrzebny jest fundusz remontowy-chyba, że ktoś chce zafundować kamery z własnej kieszeni Very Happy. Tak więc ponawiam prośbę o wypowiedzenie się w kwestii wysokości składki na fundusz.
Pozdrawiam,
Maciej Fenger
Bronek1122 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Czw Wrz 05, 2013 21:51
Posty: 21
Skąd: Poznań

PostWysłany: Sob Wrz 21, 2013 21:10    Temat postu: Re: Zebranie

Bronek1122 napisał:
.

Mam kontakt z dwiema agencjami ochrony z Poznania i jednej z Konina.
Mogę poprosić o oferty.
Jeśli jest taka potrzeba, proszę o info.


Dla doprecyzowania, o Agencji Ochrony piszę w kontekście oferty monitoringu i dlatego, że oni się w tym specjalizują.
Jestem przeciwny zatrudnianiu ochroniarza
Smile
prem71 
   

Bywalec


Dołączył: Pią Maj 17, 2013 10:14
Posty: 25
Skąd: Poznań

PostWysłany: Nie Wrz 22, 2013 16:20    Temat postu: Re: Zebranie

Panie Macieju myślę, że sprawę wysokości składki na fundusz remontowy możemy już zamknąć. temat ma tylko 10 odpowiedzi, ale 350 wyświetleń, więc chyba każdy zainteresowany z tematem się już zapoznał. większości nie chciało się najwidoczniej wypowiedzieć, więc może przyjmiemy, że zgadzają się z tymi, który to zrobili, bo niepotrzebnie blokujemy sprawę monitoringu, który bardzo by nam się przydał.
MIKO55 
   

Początkujacy


Dołączył: Sob Wrz 21, 2013 21:09
Posty: 6
Skąd: Poznań

PostWysłany: Nie Wrz 22, 2013 17:44    Temat postu: Re: Zebranie

Znam firmę działającą na rynku ponad 30 lat. Mogę poprosić o wstępny kosztorys, tylko muszę wiedzieć więcej na temat założeń min:

- ilość kamer
- sterowanie kamer (czy drogą radiową)
- kamery w hali garażowej (na podczerwień?)
- czy kamery obrotowe? ( z czujnikiem ruchu?)

Proponuję w tej kwestii się spotkać.
karla-strzeszyn 
   

Bywalec


Wiek: 42
Dołączył: Nie Mar 10, 2013 21:24
Posty: 47
Skąd: poznania

PostWysłany: Nie Wrz 22, 2013 18:47    Temat postu: Re: Zebranie

prem71 napisał:
Panie Macieju myślę, że sprawę wysokości składki na fundusz remontowy możemy już zamknąć. temat ma tylko 10 odpowiedzi, ale 350 wyświetleń, więc chyba każdy zainteresowany z tematem się już zapoznał. większości nie chciało się najwidoczniej wypowiedzieć, więc może przyjmiemy, że zgadzają się z tymi, który to zrobili, bo niepotrzebnie blokujemy sprawę monitoringu, który bardzo by nam się przydał.


Zgadzam się z sąsiadem, poprosiłem panią administrator o przygotowanie ustawy, jestem umówiony na wtorek na podpisanie dokumentu.
Pozdrawiam,
Maciej Fenger
Bronek1122 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Czw Wrz 05, 2013 21:51
Posty: 21
Skąd: Poznań

PostWysłany: Nie Wrz 22, 2013 21:46    Temat postu: Re: Zebranie

karla-strzeszyn napisał:

Zgadzam się z sąsiadem, poprosiłem panią administrator o przygotowanie ustawy, jestem umówiony na wtorek na podpisanie dokumentu.
Pozdrawiam,
Maciej Fenger


Panie Macieju,
proszę mnie źle nie zrozumieć, ale mam taką prośbę, żeby póki co informować o takich posunięciach, jak podpisywanie w imieniu wspólnoty jakichkolwiek dokumentów.
Władz wspólnoty z tego co wiem oficjalnie jeszcze nie mamy.
Jestem wdzięczny za zajmowanie się sprawami osiedla i piszę to abstrahując od kwestii składki na fundusz remontowy.
Z góry dzięki.
jarek123d 
   

Bywalec


Wiek: 36
Dołączył: Nie Wrz 22, 2013 22:25
Posty: 33
Skąd: Poznań

PostWysłany: Nie Wrz 22, 2013 22:51    Temat postu: Re: Zebranie

Bronek1122 napisał:
karla-strzeszyn napisał:

Zgadzam się z sąsiadem, poprosiłem panią administrator o przygotowanie ustawy, jestem umówiony na wtorek na podpisanie dokumentu.
Pozdrawiam,
Maciej Fenger


Panie Macieju,
proszę mnie źle nie zrozumieć, ale mam taką prośbę, żeby póki co informować o takich posunięciach, jak podpisywanie w imieniu wspólnoty jakichkolwiek dokumentów.
Władz wspólnoty z tego co wiem oficjalnie jeszcze nie mamy.
Jestem wdzięczny za zajmowanie się sprawami osiedla i piszę to abstrahując od kwestii składki na fundusz remontowy.
Z góry dzięki.


Z tego co ja pamiętam poruszaliśmy tę kwestię na zebraniu, które było jakiś czas temu i wszyscy byli zgodni aby te kamery zamontować. Więc ktoś to musi robić, a Pan Maciej się od początku tym zajmuje więc jeżeli teraz tego nie zrobimy to może się ktoś tym zajmie za rok, albo dwa.Trzeba załatwić to jak najszybciej i mieć to z głowy.

Pozdrawiam
Bronek1122 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Czw Wrz 05, 2013 21:51
Posty: 21
Skąd: Poznań

PostWysłany: Nie Wrz 22, 2013 23:10    Temat postu: Re: Zebranie

jarek123d napisał:


Z tego co ja pamiętam poruszaliśmy tę kwestię na zebraniu, które było jakiś czas temu i wszyscy byli zgodni aby te kamery zamontować. Więc ktoś to musi robić, a Pan Maciej się od początku tym zajmuje więc jeżeli teraz tego nie zrobimy to może się ktoś tym zajmie za rok, albo dwa.Trzeba załatwić to jak najszybciej i mieć to z głowy.

Pozdrawiam


ale ja nie mam nic przeciwko temu, żeby zajął się tym Pan Maciej.
Widzę, że jest zaangażowany i plus dla niego.
Chodzi mi tylko o to, że działając w imieniu kilkudziesięciu mieszkańców, działać w sposób transparentny.
Temat był poruszany. Czy zapadły wiążące decyzje ? Raczej nie.
Dziś nie ma ochrony. Też nie widzę sensu czekać do marca i momentu zawiązania oficjalnej wspólnoty. Ale jeśli mam płacić, chcę wiedzieć za co i komu. Czy to w kwestii monitoringu czy jakimkolwiek innym.
seja_A2 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Pią Kwi 19, 2013 13:22
Posty: 16
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon Wrz 23, 2013 19:46    Temat postu: Re: Zebranie

Całkowicie zgadzam się z Bronkiem1122!

A co do monitoringu - zanim pan Maciej cokolwiek podpisze w imieniu nas wszystkich- byłoby miło, gdyby na forum została przedstawiona konkretna oferta. Ilość kamer, miejsca rozlokowania, koszty itp.
Jeśli są 2-3 oferty może warto przedstawić je na forum i podobnie jak w kwestii stawki funduszu remontowego, niech się każdy (zainteresowany) wypowie, którą opcję wybiera/popiera, żeby później nie było sytuacji, w której ludzie będą mieć do pana Macieja pretensje.
Odpowiedz do tematu Strona 3 z 5 Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4, 5    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama